WARSZTATY

In a remote land(1)

Fundacja Sens Ruchu organizuje warsztaty młodych i doświadczonych tancerzy, choreografów, którym towarzyszy performance.

#1

WARSZTATY BUTOH  z Michyasu Furutani (Japonia/Berlin) + PERFORMANCE „Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani &  M.Biel” Michiyasu Furutani & Michał Jerzy Biel

4-5-6 grudnia 2015

Warsztaty na Przedzimie – kołysani podmuchem.

Warsztaty poświęcone będą pracy nad takimi jakościami w ciele jak grawitacja, prędkość, siła, równowaga oraz  indywidualna ekspresja. Opierać się będą na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Michiyasu Furutani w pracy z techniką Butoh. Ciało jest tu instrumentem, trajektorią, oraz przewodnikiem. Praca będzie się skupiała na sposobach obecności w przestrzeni, rozwijaniu i używaniu wyobraźni oraz uważności. Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia, ważna jest ciekawość.

 

Michiyasu Furutani jest performerem i tancerzem urodzonym w Osace, w Japonii, gdzie ukończył studia na wydziale Sztuk Pięknych i Dramatu. Butoh studiował m.in. z Kaita Masaru, należał do grup: Daizuko Farm, SAL VANILLA i YAN-SHU. Doświadczenie oraz umiejętności Michiyasu są jednak różnorodne, budowane na dużej aktywności performera we współpracy z wieloma reżyserami teatralnymi, filmowcami, tancerzami, aktorami oraz muzykami. Jako tancerz chętnie eksperymentuje z technikami modern, improwizacji kontaktowej, technikami tradycyjnymi oraz innymi formami badania ekspresji. Obecnie mieszka w Berlinie.

 

Zgłoszenia na warsztaty i pytania są przyjmowane pod adresem:

dorotmich@gmail.com

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

WARSZTATY BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W JĘZYKU ANGIELSKIM.

 

HARMONOGRAM:

 4.12 (pt) 18.00-20.00

                     21.00 – performance
„Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani &  M.Biel” Michiyasu Furutani & Michał Jerzy Biel

5.12 (sb) 10.00-14.00

6.12 (nd) 16.00-20.00

gdzie: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

koszt warsztatów: 180 zł (10 h)

dodatkowo:

Performance 4.12.2015 o 21.00 – dla uczestników warsztatów – wstęp darmowy, dla pozostałych 12 zł.

Organizatorami warsztatów jest Fundacja Sens Ruchu ( fb) oraz Centrum Amarant  (fb).
www.som.org.pl
centrum-amarant.pl

___________

Performance: „Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani & M.Biel”
4.12.2015  godz.21.00

Ruch oraz saksofon barytonowy.

Performance jest konsekwencją spotkania obu artystów podczas projektu „Osmosis Poznań-Berlin” (www.osmotic.tk).

Michiyasu Furutani jest performerem i tancerzem urodzonym w Osace, w Japonii gdzie ukończył studia na wydziale Sztuk Pięknych i Dramatu. Butoh studiował m.in. z Kaita Masaru, należał do grup: Daizuko Farm, SAL VANILLA i YAN-SHU. Doświadczenie oraz umiejętności Michiyasu są jednak różnorodne, budowane na dużej aktywności performera we współpracy z wieloma reżyserami teatralnymi, filmowcami, tancerzami, aktorami oraz muzykami. Jako tancerz chętnie eksperymentuje z technikami modern, improwizacji kontaktowej, technikami tradycyjnymi oraz innymi formami badania ekspresji. Obecnie mieszka w Berlinie.

Michał Jerzy Biel – Jerzy po Wołodyjowskim, Edward po dziadku, o dużych skłonnościach do jednostajnych prozaicznych posunięć, wręcz obsesyjnie czerpie przyjemność z powtarzalności. Współtworzy grupy: Bachorze i Cococlock, Mikrobi.T. Instrument przewodni: saksofon barytonowy.

https://soundcloud.com/micha-jerzy-ga-gin