SUDO – International Performance Art Meeting / SYCYLIA

sudo_cover_v0

SUDO international performance art meeting
13-16 sierpnia 2016
Farm Cultural Park, Favara (AG), Sycylia, Włochy
*
SUDO po włosku znaczy „pocę się”
SUDO zawiera również słowo „sud”- południe
SUDO to spocony południowy performans!

◆◆◆

Pierwsza odsłona SUDO już w sierpniu!
Czterodniowe spotkanie 10 zaproszonych artystów poświęcone performansowi, choreografii i praktykom ruchowym, inicjujące działania SUDO –  projektu kulturalnego, którego misją jest promowanie, rozwój i refleksja nad przyszłością performance art i współczesnej choreografii na południu Europy, w szczególności na Sycylii.

Dzięki wsparciu Farm Cultural Park – najważniejszego ośrodka sztuki współczesnej na Sycylii, w ramach SUDO wystąpią jedni z najbardziej wizjonerskich, śmiałych i wrażliwych artystów performerów młodej międzynarodowej sceny. Na samym południu Południa, wspólnie pocić się będą w najgorętszym okresie roku na rzecz rozwoju performance art i choreografii na wyspie.

Zaproszeni performerzy wywodzą performans z tańca i choreografii. Niektórzy z nich w swoich działaniach bliżsi są body art, inni rozwijają swoje poszukiwania w kontekście sztuk wizualnych i nowych technologii.

SUDO international performance art meeting to laboratorium dla  grupy 10 profesjonalnych artystów, którzy chcą konfrontować się z innymi twórcami, inspirować się nawzajem poprzez intensywną wymianę praktyk, metod twórczych oraz myśli w stworzonym przez SUDO kontekście.

POŁUDNIE#WYCZERPANIE#PRZYJEMNOŚĆ

Zaczynamy od tu i teraz, nie poddajemy się w formułowaniu hipotez, diagnozujemy nasze stanowiska, przekształcamy przekonania i procesy myślowe. Stwarzamy przestrzeń dla nowych wątpliwości i bawimy się z nieznanym.

Publiczność jest zaproszona to udziału w wybranych sesjach praktycznych jako obserwatorzy. Artyści którzy chcieliby asystować w procesie, proszeni są o wysłanie email na adres: azzurro12produzioni@gmail.com.

Rezydencja zakończy się otwartym pokazem – 16 sierpnia, w przestrzeniach FARM.

Szczegółowych informacji dotyczących programu proszę szukać tu.

Kuratorki i artystki SUDO:
Lucia Di Pietro (IT), Valentina Parlato (IT), Marta Romaszkan (PL)

Zaproszeni artyści:
Fernando Belfiore (BR/NL), Claudia Di Gangi (IT), Petros Konnaris (CY), Cristina Rizzo (IT), Andrius Mulokas (LT), Teresa Silva (PT), Marika Veca (IT).

 

Wydarzenie zorganizowane przez Azurro12 Produzioni, przy wsparciu FARM CULTURAL PARK.
Partnerem projektu jest Fundacja Sens Ruchu.

foto: Andrea Di Gangi